Video Marketing

video_marketing

Wideo rządzi!

Z roku na rok Wideo rośnie w siłę. Obecnie 19 mln Polaków regularnie odwiedza YouTube.com*, najpopularniejszy na świecie serwis do udostępniania i oglądania filmów. Jednocześnie w 2015 roku Facebook skierował swoją uwagę w stronę formatu wideo, co pozwala na dotarcie do większej liczby użytkowników – potencjalnych klientów.

Internet jest przesycony treścią dlatego aby zwrócić uwagę klientów trzeba tworzyć wartościowy i atrakcyjny kontent do czego idealnie nadaje się format wideo.

Gdzie możemy wyświetlić wideo?

  • YouTube.com -> ponad miliard użytkowników na całym świecie, 19 milionów użytkowników w Polsce. Jest to duża i zaangażowana społeczność dlatego YouTube jest miejscem gdzie powinna pojawiać się każda marka.Reklamy możemy wyświetlać na kilka sposobów, m.in. In-Stream (reklama wyświetla się automatycznie przed lub w trakcie filmy wideo wybranego przez użytkownika) oraz In-Display (reklama wyświetla się w liście wyszukanych filmów przez użytkownika lub w bocznej kolumnie nad proponowanymi filmami podczas odtwarzania wybranego filmy przez użytkownika -> odtworzenie reklamy wymaga kliknięcia w nią)

    Koszt naliczany jest za kliknięcie w reklamę (reklamy typu In-Display) lub po odtworzeniu 5 sekund reklamy (reklamy typu In-Stream)

  • Facebook -> serwis społecznościowy z największą liczbą użytkowników na świecie. Od kilkunastu miesięcy wprowadza modyfikację mające na celu spopularyzowanie formatu wideo w serwisie, co stopniowo się udaję.Reklamy wideo możemy wyświetlać dowolnej grupie docelowej – możliwość m.in określenia danych demograficznych, geograficznych oraz zainteresowań. Pozwala to na dokładne sprecyzowanie krupy docelowej. Facebook bardzo dobrze sprawdza się do publikacji tzw. viral video, czyli materiałów wideo o charakterze wirusowym pozwalających na szybkie dotarcie do dużej liczby użytkowników.

    Koszt naliczany jest za każde odtworzenie promowanego materiału wideo.   

W jaki sposób stworzyć treść w formacie wideo?

Zajmujemy się również wykonywaniem spotów reklamowych, dlatego możesz powierzyć nam zarówno zaplanowanie i przeprowadzenie kampanii, jak i wykonanie odpowiedniego video.

 

W celu uzyskania szczegółowej oferty zapraszamy do kontaktu!

 

*Źródło: Gemius.pl